Sposoby na odchudzanie

Nadwaga i otyłość są coraz większym problemem we współczesnym świecie. Ludzie pochłaniają coraz większe ilości jedzenia z różnych powodów. Jednym z nich są emocje. Emocjonalni zjadacze – bo tak nazywają się te osoby, znajdują w jedzeniu panaceum na swoje złe samopoczucie bądź różne inne dolegliwości.

Możesz zadać sobie kilka pytań, które pomogą Ci odkryć czy jesz więcej z powodu emocji.

  • Czy jedzenie poprawia Ci samopoczucie i humor?
  • Czy potrafisz zjeść dużą ilość jedzenia w krótkim czasie z powodu stresu?
  • Czy jesz więcej, kiedy jesteś smutna, zła, samotna albo zdenerwowana?

Jeśli odpowiedzi brzmią “TAK” to albo jesteś emocjonalnym zjadaczem albo jesteś na drodze, aby się nim stać.

Nie wszystko jednak stracone. Są sposoby na odchudzanie, które pomogą Ci porzucić te zgubne nawyki i przypadłości. Te proste czynności pozwolą Ci kontrolować swoje emocje i w wyniku czego – jeść mniej.

  • Prowadź dziennik – zapisuj w nim każdą rzecz, którą zjadłaś i towarzyszące temu emocje. To pomoże Ci poznać powody, dla których jesz i będziesz mogła z nimi walczyć.
  • Pomyśl o sposobach na stres, które nie wiążą się z jedzeniem i zapisz je. Jest wiele sposobów, które potrafią uspokoić szybko i skutecznie. Na przykład: kiedy następnym razem stres Cie dopadnie – policz do 60 albo idź odkurzyć największy dywan w domu. Pozwoli Ci to wyładować swoje negatywne emocje i zapobiec jedzeniu.
  • Zapoznaj się z technikami relaksacyjnymi takimi jak joga, medytacja czy tai-chi. Ćwicz je regularnie a pozwoli Ci to definitywnie zapanować nad swoimi emocjami.

—-

Hoodia Gordonii Plus – szybkie i skuteczne odchudzanie.

Zostaw komentarz