• Polecane Produkty:
 • Profolan
 • Silvets
 • Nonacne
 • African Mango

Miód zmniejszy Twój trądzik!

25 sie
Autor: Dorota
Nonacne - w 100% skuteczny, sprawdzony sposób na trądzik!

Jest smaczny w czystej postaci, jak również jako dodatek wielu potraw. Mało osób ma jednak świadomość, że oprócz niezapomnianego smaku i bardzo dobrych właściwości leczniczych, kryje w sobie cechy pomagające w leczeniu trądziku! Poznaj niezawodne przepisy!Stosowany w formie maseczki do twarzy eliminuje blizny potrądzikowe, zmniejsza zaczerwienienia i podrażnienia. Dzięki zawartości enzymów, przeciwutleniaczy i środków antybakteryjnych wykazuje również bardzo dobre właściwości oczyszczające. Jednak to nie koniec zalet kryjących się w złotym płynie…

Mało kto byłby skłonny utożsamiać miód z substancją absorbującą nadmiar sebum ze skóry. Niektórzy mogą mieć również wątpliwości co do słuszności stosowania miodu na wrażliwą skórę. W jednym i drugim przypadku trzeba jednak uznać, że niedowierzanie jest bezzasadne! Miód to remedium na problemy tłustej i wrażliwej skóry!

Jak stosować miód na trądzik?

 1. Jeśli masz dłuższe włosy, zbierz je z tyłu głowy. Odsłoń czoło i całą twarz.
 2. Dokładnie umyj twarz delikatnym żelem dostosowanym do mycia twarzy trądzikowej. Wysusz skórę, delikatnie przykładając do niej chłonny ręcznik.
 3. Do małej miseczki wlej cztery łyżki miodu. Nakładanie maseczki będzie bardziej komfortowe, jeśli lekko podgrzejesz złocisty płyn w kuchence mikrofalowej. Wystarczy ustawić czas pracy urządzenia na 10-20 sekund.
 4. Nałóż miód na twarz palcami lub skorzystaj z wygodnego pędzelka.
 5. Po 15 minutach usuń miód przy pomocy ciepłego ręcznika do twarzy. Zabieg skończ, gdy cały miód zostanie usunięty ze skóry.

Wskazówki: Miód możesz połączyć również z jednym jabłkiem startym na tarce, uzyskując za jego pośrednictwem efekt gładkiej i oczyszczonej skóry. Zastosuj następujące proporcje: 1 łyżka płynnego miodu oraz jabłko. Wymieszaną masę następnie nałóż na twarz i pozostaw na niej przez 20 minut. Spłucz letnią wodą.

Inną maseczkę z miodu o działaniu oczyszczającym i lekko peelingującym przygotujesz, mieszając jedną łyżkę miodu, łyżkę mleka oraz jedno białko jajka. Powstały produkt nałóż na oczyszczoną twarz oraz szyję, pozostawiając przez 30 minut. Następnie spłucz ciepłą wodą.

Jak często stosować?

Maseczkę na bazie miodu należy stosować 2-3 razy w tygodniu, pozostawiając ją na powierzchni skóry minimum przez 15 minut.

 
Kategoria: Trądzik

5 Komentarzy

 • […] toffi polej naleśniki sokiem ze świeżych owoców. Możesz również zastąpić cukier miodem. Przeczytaj, jak to […]

 • Napisał: Miód zwalczy trądzik » Trądzik młodzieńczy
  Wrzesień 21st, 2010 12:35

  […] Miód znalazł szerokie zastosowanie w dermatologii. Wykorzystuje się go do leczenia ran powstałych na skutek oparzeń czy chirurgicznych zabiegów. Miód stosuje się również w przypadku niektórych alergicznych schorzeń skóry. […]

 • Napisał: Miód w walce z trądzikiem | Blog VitaLab.pl
  Maj 9th, 2011 11:05

  […] Inne przepisy na kosmetyki na bazie miodu znajdziesz tutaj. […]

 • Napisał: bloook
  Październik 11th, 2011 12:06

  A jak ktoś jest uczulony na miód ?

 • Napisał: dorota
  Październik 11th, 2011 15:02

  Jeśli ktoś jest uczulony na miód, to oczywiście powinien się go wystrzegać.

Dodaj komentarz