Efekty uboczne przeszczepu włosów

Czasami wypadanie włosów wydaje się tak nieodwracalnym procesem i jednocześnie tak niesprawiedliwym, że jako remedium wybierany jest przeszczep włosów. Osoby decydujące się na tak drastyczny krok nie zawsze mają jednak świadomość, co się za nim kryje. Niestety są to również skutki uboczne.

Zakażenie

Co prawda zdarza się rzadko, ale jednak czasami się pojawia. Można mu przeciwdziałać, przyjmując przepisane antybiotyki oraz postępując w myśl wszystkich zasad wyznaczonych przez lekarza prowadzącego.

Bóle głowy

Pojawiają się zazwyczaj w kilka godzin po przeszczepie i towarzyszą pacjentowi nawet przez kilka dni. Wywołane są przez ucisk na skórę głowy i czoła pojawiający się po wycięciu płata skóry i przeszczepieniu go.

Opuchlizna i zaczerwienie

W miejscach przeszczepu (zarówno pobrania gaftów, jak i wszczepienia włosów) pojawia się również zazwyczaj opuchlizna i zaczerwienienie, które znikają najczęściej po kilku dniach.

Blizny

Naturalnym efektem wykonania przeszczepu włosów są blizny. Profesjonalny, dobrej klasy chirurg potrafi jednak tak zaplanować zabieg, by je możliwie dobrze ukryć. Trzeba się jednak liczyć z tym, że szramy będą widoczne. U jednej osoby mniej, u drugiej więcej.

Zdrętwienie

Zdrętwienie dotyczy skóry głowy i czoła oraz okolicy oczu. Jest jednym z najczęściej obserwowanych skutków ubocznych przeszczepu włosów. Zazwyczaj znika po kilku tygodniach.

Swędzenie

Na samym obszarze oraz w okolicy przeszczepu włosów (na skórze głowy i na czole) przez około dwa dni można odczuwać uporczywe swędzenie. W tym czasie niestety nie można się drapać! Co gorsza objaw ten u niektórych osób może trwać nawet kilka tygodni. W takim wypadku lekarz prowadzący zazwyczaj przepisuje lek mogący zmniejszyć pojawiający się dyskomfort.

2 komentarze

  • Zanim przeszczepi sie wlosy trzeba sprobowac mniej drastycznych metod…to cala filozofia!! Dla mnie to cos oczywistego.

Zostaw komentarz