Depilacja twarzy woskiem

Niektóre z kobiecych problemów dla nas, mężczyzn, wydawać mogą się co najmniej niedorzeczne. Będzie tak między innymi w przypadku drobnego i niewidocznego meszku, który występuje na twarzy niektórych z nich. Dla samych pań jednak będzie to sprawa co najmniej poważna, szczególnie w momencie kiedy meszek ten zaczyna stawać się widocznym i rzucać w oczy – szczególnie w okolicach nosa, gdzie tworzy się drobny wąsik. Z pewnością przedstawicielki płci pięknej chciałyby z tym problemem poradzić sobie jak najszybciej i wyeliminować go całkowicie. Jedną z częściej polecanych metod w tym przypadku będzie zastosowanie wosku do depilowania twarzy.

Takowy wosk jest w miarę tanim i przynosić będzie o wiele większe efekty niż stosowanie pincety, czy też zwyczajnej maszynki do golenia. Niewiele z pań zdaje sobie jednak sprawę z faktu, że na rynku dostępny będzie wosk właśnie do depilowania twarzy. Produkty tego typu będą nie tylko komfortowe w stosowaniu, ale jednocześnie bardzo proste w użyciu. Plastry musimy tylko rozgrzać w dłoniach i od razu będą gotowe do użycia. Ich powierzchnia jest małą i elastyczną, dzięki temu bardzo dokładnie dopasują się do każdego kształtu twarzy i usuną wszystkie zbędne włoski. Po zastosowaniu takich plastrów z woskiem skóra twarzy przez długi czas pozostanie gładką i miłą w dotyku, problem włosków zniknie na wiele miesięcy.

Oczywiście stosowanie woskowych plastrów będzie wiązało się z pewnym dyskomfortem i uczuciem bólu, szczególnie, że skóra twarzy jest wrażliwą, jednak jak zwykło się mawiać dla urody warto czasami pocierpieć, szczególnie, że efekty są naprawdę zadowalające.

Woskowe plastry będą w większości przypadków posiadały dodatkowe substancje nawilżające, powoduje to, że podrażnienia będą mniejsze, a jednocześnie po ich stosowaniu nie powinny pojawiać się zaczerwienienia, czy też wysypka. Zawsze warto jednak zaopatrzyć się oprócz tego w krem do depilacji, czy też specjalne balsamy. Nałożenie ich na podrażnioną skórę spowoduje, że problem zaczerwienień zniknie całkowicie.

Plastry te mogą być równie skutecznie stosowanie do depilowania brwi, w tym przypadku będziemy musieli użyć ich trochę więcej, gdyż ilość samych włosów jest większa i są on gęstsze niż meszek występujący na pozostałych partiach twarzy. Mamy do wyboru jednak w tym przypadku szerszą gamę plastrów woskowych, czy też stosować możemy sam wosk, który będzie rozpuszczał włosy łącznie z ich cebulkami (w tym przypadku usuwanie owłosienia będzie więc całkowicie bezbolesne). W przypadku depilowania okolic oczu przy użyciu wosku musimy jednak uważać, gdyż może on powodować silne podrażnienia przy kontakcie z naszymi narządami wzroku.

Większość producentów kosmetyków posiada obecnie w swojej ofercie plastry do depilacji okolic twarzy i wszystkich innych miejsc ciała, możemy więc sami zafundować sobie w domu profesjonalny zabieg kosmetyczny, który będzie o wiele tańszy niż w profesjonalnym salonie – efekty natomiast, będą takie same.

Zostaw komentarz