• Polecane Produkty:
  • Profolan
  • Silvets
  • Nonacne
  • African Mango

Depilacja twarzy woskiem

1 gru
Autor: Dorota
Stop Grow - Najlepszy krem hamujący odrost włosów!

Niektóre z kobiecych problemów dla nas, mężczyzn, wydawać mogą się co najmniej niedorzeczne. Będzie tak między innymi w przypadku drobnego i niewidocznego meszku, który występuje na twarzy niektórych z nich. Dla samych pań jednak będzie to sprawa co najmniej poważna, szczególnie w momencie kiedy meszek ten zaczyna stawać się widocznym i rzucać w oczy – szczególnie w okolicach nosa, gdzie tworzy się drobny wąsik. Z pewnością przedstawicielki płci pięknej chciałyby z tym problemem poradzić sobie jak najszybciej i wyeliminować go całkowicie. Jedną z częściej polecanych metod w tym przypadku będzie zastosowanie wosku do depilowania twarzy.

Takowy wosk jest w miarę tanim i przynosić będzie o wiele większe efekty niż stosowanie pincety, czy też zwyczajnej maszynki do golenia. Niewiele z pań zdaje sobie jednak sprawę z faktu, że na rynku dostępny będzie wosk właśnie do depilowania twarzy. Produkty tego typu będą nie tylko komfortowe w stosowaniu, ale jednocześnie bardzo proste w użyciu. Plastry musimy tylko rozgrzać w dłoniach i od razu będą gotowe do użycia. Ich powierzchnia jest małą i elastyczną, dzięki temu bardzo dokładnie dopasują się do każdego kształtu twarzy i usuną wszystkie zbędne włoski. Po zastosowaniu takich plastrów z woskiem skóra twarzy przez długi czas pozostanie gładką i miłą w dotyku, problem włosków zniknie na wiele miesięcy.

Oczywiście stosowanie woskowych plastrów będzie wiązało się z pewnym dyskomfortem i uczuciem bólu, szczególnie, że skóra twarzy jest wrażliwą, jednak jak zwykło się mawiać dla urody warto czasami pocierpieć, szczególnie, że efekty są naprawdę zadowalające.

Woskowe plastry będą w większości przypadków posiadały dodatkowe substancje nawilżające, powoduje to, że podrażnienia będą mniejsze, a jednocześnie po ich stosowaniu nie powinny pojawiać się zaczerwienienia, czy też wysypka. Zawsze warto jednak zaopatrzyć się oprócz tego w krem do depilacji, czy też specjalne balsamy. Nałożenie ich na podrażnioną skórę spowoduje, że problem zaczerwienień zniknie całkowicie.

Plastry te mogą być równie skutecznie stosowanie do depilowania brwi, w tym przypadku będziemy musieli użyć ich trochę więcej, gdyż ilość samych włosów jest większa i są on gęstsze niż meszek występujący na pozostałych partiach twarzy. Mamy do wyboru jednak w tym przypadku szerszą gamę plastrów woskowych, czy też stosować możemy sam wosk, który będzie rozpuszczał włosy łącznie z ich cebulkami (w tym przypadku usuwanie owłosienia będzie więc całkowicie bezbolesne). W przypadku depilowania okolic oczu przy użyciu wosku musimy jednak uważać, gdyż może on powodować silne podrażnienia przy kontakcie z naszymi narządami wzroku.

Większość producentów kosmetyków posiada obecnie w swojej ofercie plastry do depilacji okolic twarzy i wszystkich innych miejsc ciała, możemy więc sami zafundować sobie w domu profesjonalny zabieg kosmetyczny, który będzie o wiele tańszy niż w profesjonalnym salonie – efekty natomiast, będą takie same.

 
Kategoria: Depilacja

4 Komentarzy

  • […] zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, inne mają wyspecjalizowane przeznaczenie, służą np. tylko do depilacji twarzy albo do depilacji miejsc intymnych. Przy zakupie preparatu należy na to zwrócić […]

  • […] jeśli tak niewiele trzeba, by usunąć zbędne owłosienie z twarzy. Wystarczy dobry krem do depilacji twarzy i problem po prostu przestanie […]

  • […] Depilacja twarzy woskiem to metoda, która pozwala usunąć włoski na znacznie dłuższy czas. Wosk występuje w dwóch wariantach. Jeśli usuwaniem zbędnego owłosienia chcesz zająć się sama, sięgnij po plastry z woskiem do depilacji twarzy. Uwaga: nie wolno używać tych przeznaczonych do depilacji nóg czy bikini, bo skóra na twarzy jest znacznie delikatniejsza. Niestety, depilowanie owłosienia woskiem jest nieco trudniejsze niż używanie kremu do depilacji twarzy, poza tym musisz kupić plastry naprawdę dobrej jakości. Dlatego my zdecydowanie polecamy skorzystanie z usług dobrej kosmetyczka. W gabinecie kosmetycznym wydepilujesz wąsik przy użyciu ciepłego wosku. Cały zabieg potrwa dosłownie pięć minut, a efekty utrzymają się nawet przez okres sześciu tygodni. Dzieje się tak dlatego, że przy depilacji woskiem włoski są usuwane razem z cebulkami, a ich odtworzenie zajmuje trochę czasu. Oczywiście, tak jak każda metoda depilacji, także usuwanie wąsika woskiem na ciepło nie jest przeznaczone dla każdego. Podstawowe przeciwwskazanie przy tego rodzaju zabiegach to bardzo wrażliwa skóra oraz skłonność do pękających naczyń krwionośnych. Gorący wosk może sprawić, że gwałtownie rozszerzone pod wpływem temperatury naczynka po prostu pękną. Jesli masz takie problemy, a jednak chcesz pozbyć się wąsika na dłuższy czas niż daje krem do depilacja twarzy, poszukaj gabinetu, ktory oferuje depilację pastą cukrową, jaka jest łagodniejsza od wosku, a równie skuteczna i dobra dla każdego. […]

  • […] interesuje je usuwanie owłosienia bardziej trwałe. Oczywiście, jest to jak najbardziej możliwe. Depilacja woskiem w domu Jeśli interesuje cię usuwanie owłosienia w domu, ale chcesz bardziej trwałych efektów […]

Dodaj komentarz