Skrzywienie penisa

Skrzywienie penisa będzie występowało bardzo często wśród mężczyzn, szczególnie tych, których prącie jest trochę większym niż wskazują średnie statystyczne. Skrzywienie tak naprawdę będzie mogło mieć różne przyczyny, jego ustaleniem winien zająć się specjalista, najlepiej urolog. Najczęstszą przyczyną zmian mogą być zmiany, które występują w osłonce ciał jamistych penisa. Wynikiem tego jest nierównomierne poszerzanie się ciał jamistych w czasie zwodu i prowadzi właśnie do skrzywień penisa. W stanie zwiotczenia prącie przeważnie nie będzie wykazywało żadnych zmian, dopiero w czasie erekcji uwidaczniać będzie się skrzywienie, które im większy jest wzwód tym bardziej będzie zauważalne, co wiąże się z zwiększonym naprężeniem osłonek białawych penisa.

Fakt skrzywień penisa będzie mógł wpływać na niepokój oraz dyskomfort samej osoby zainteresowanej, pomimo że w większości przypadków nie odczuwa się żadnych dolegliwości, które są z tym związane. W przypadku jednak kiedy skrzywienia będą większe niż 30 stopni wtedy powinniśmy się zastanowić nad skorzystaniem z możliwości wybrania korekcji chirurgicznej. Leczenie samo w sobie polegało będzie na wycięciu jednego z fragmentów osłonki białawej po przeciwległej do skrzywienia stronie. Skrzywienia prącia będzie można korygować także przy pomocy różnego rodzaju ćwiczeń, chociaż metody te bagatelizowane są przez środowiska lekarskie.

Ćwiczenia na skrzywienie penisa będą przede wszystkim opierały się na wzmocnieniu jego ścianek, które są zbyt słabymi i nie wytrzymują naprężeń skóry, przez co zauważalne jest odgięcie. Energiczne przesuwanie ręki od podstawy prącia do żołędzia przy jednoczesnym jego wyginaniu w stronę przeciwną do odgięcia będzie przynosiło zadowalające skutki – niektórzy jednak nie pochwalają tejże metody uważając ją za jawną masturbację.

Według specjalistów skrzywienia w okolicach piętnastu stopni nie będą posiadały większego wpływu na pogorszenie jakości życia seksualnego, dlatego skrzywienie prącia nie zawsze musi powodować braku satysfakcji erotycznej ze strony partnerki – wpływ na to może mieć także wiele, wiele innych czynników.

1 Komentarz

Zostaw komentarz