Ile wynosi średnia grubość penisa?

Człowiek przez wszystkie wieki swojej obecności na ziemi tak naprawdę dużo się nie zmienił. Zmieniło się środowisko, w którym przebywa sposób życia oraz kilka innych elementów, ale jego natura cały czas pozostaje taka sama. Widoczne jest to między innymi w tym jak dużą wagę przywiązujemy do swojego wyglądu, a także do budowy ciała, chodzi tutaj zarówno o mężczyzn jak i kobiety. Szczególną uwagę przywiązujemy także do wielkości i „atrakcyjności” organów rozrodczych. Mężczyźni cały czas zamartwiać będą się na przykład rozmiarem swojego penisa, co wywoływać może u nich bardzo silne kompleksy. Często zastanawiają się, czy ich przyrodzenie jest odpowiednio duże, aby zaspokoić partnerkę i czy nie jest ono aby za krótkie i czy nie będzie budzić politowania w jej oczach. Jeśli masz takowe problemy nie musisz czuć się osamotniony, gdyż tak naprawdę większość mężczyzn będzie je deklarowała. Postaramy się rozwiązać dylematy dotyczące średniej długości penisa.

Niektórym paniom może wydawać się to niedorzeczne, ale dla mężczyzn rozmiary penisa są naprawdę ważne. W większości uważają go oni za główny z atrybutów męskości i mogą zrobić tak naprawdę wszystko, wliczając w to także zabiegi chirurgiczne, aby móc chociaż w minimalnym stopniu wpłynąć na powiększenie prącia. Chociaż może to brzmieć co najmniej śmiesznie, penis jest jedną z najważniejszych rzeczy w męskim świecie – od momentu kiedy odkrywa go w dzieciństwie i przez całe następne życie, kiedy z upływem lat fascynacja nim wzrasta coraz bardziej.

Wagę problemu obrazują między innymi liczne naukowe statystki, które badają przeciętną długość penisa. Dla wielu mężczyzn są one powodem silnych kompleksów, szczególnie w momencie kiedy ich penis nie mieści się w przeciętnych wytycznych. Średnia długość prącia poza erekcją wynosi od około ośmiu do dziesięciu centymetrów (w przypadku jeśli mierzony jest od postawy). Zdarzyć może się również, że jego rozmiar jest zaburzony, przede wszystkim z powodu zimna, kontaktu z wodą i innych czynników, tymi wartościami liczbowymi nie powinniśmy się więc raczej przejmować. Sprawa inaczej wygląda jednak w przypadku penisa w stanie erekcji. Udowodniono im mniejszy jest penis w stanie spoczynku tym większy będzie jego przyrost w czasie pobudzenia i stymulacji seksualnej. Jego długość w stanie pełnej erekcji wahać będzie się od piętnastu do osiemnastu centymetrów, średnie to natomiast przeważnie szesnaście i pół centymetra.

Wśród mężczyzn krąży dziwny stereotyp, że im większy rozmiar penisa tym większa rozkosz dla partnerki w czasie stosunku. Jest to jednak nieprawdą, gdyż jak udowodnili naukowcy pochwa automatycznie dopasowywać będzie się do rozmiarów męskiego przyrodzenia. Pochwa kobiet, które jeszcze nie były matkami posiada tylko siedem centymetrów długości, a w stanie podniecenia osiągać może maksymalnie dziesięć centymetrów. Pokazuje to, że mężczyzna posiadający nawet najskromniejsze przyrodzenie będzie mógł w pełni zadowolić swoją partnerkę. Zauważyć należy także, że o wiele bardziej liczy się grubość, a nie długość prącia, a panowie posiadający krótsze penisy przeważnie mogą pochwalić się jego większym obwodem.

Zostaw komentarz