Depilacja krocza

Wątpliwości z pewnością ulegać nie będzie fakt, że usuwanie zbędnych włosów na naszym ciele stało się jednym z powszechniej stosowanych zabiegów pielęgnacyjnych, a sama depilacja traktowana jest przez kobiety jako jeden z obowiązków, coraz częściej także przez mężczyzn. Już w czasie dawnych cywilizacji znane były różnorodne metod pozbywania się włosów, Egipcjanki tak jak dzisiejsze kobiety stosowały je w celach higienicznych. Najczęściej golić będziemy nogi, czy też skórę pod pachami, niektórzy mężczyźni także plecy. Co jednak jeśli chodzi o depilację krocza? Czy jest ona naprawdę tak bardzo niezbędna w celach higienicznych, czy chodzi w tym przypadku przede wszystkim o aspekty estetyczne? Z pewnością okolice bikini jak zwykło się nazywać miejsca kobiecych genitaliów poddawanych goleniu, czy też męskie przyrodzenie będzie jednym z najbardziej wrażliwych fragmentów ciała, skóra tam będzie bardzo łatwo podrażniała się.

depilacją miejsc intymnych na długi okres czasu możemy wykorzystać między innymi specjalnego rodzaju zabiegi laserowe, które będą polegały na całkowitym usuwaniu włosków wraz z ich cebulkami. Po kilku takich zabiegach z całą pewnością problem owłosionego krocza zniknie na długie miesiące. Zabiegi te są jednak cały czas drogimi.

Co zrobić więc w przypadku kiedy nie będzie nas na nie stać? Pozostają nam wtedy odpowiednie kremy do depilacji i jak najlepsza maszynka, gdyż katowanie swoich genitaliów plastrami woskowymi z pewnością nie jest najlepszym pomysłem. Przy depilacji dodatkowo powinniśmy zachować szczególną ostrożność. W przypadku kiedy jeszcze nigdy nie depilowaliśmy krocza i owłosienie jest dosyć bujnym, warto najpierw skrócić i przyciąć włoski zwyczajną maszynką do włosów na długość kilku milimetrów, a potem resztę dokończyć maszynką do golenia, ręczną, czy też elektryczną.

Zostaw komentarz