Przyspieszenie metabolizmu sposobem na odchudzanie

Jeśli szukasz naturalnego sposobu na zrzucanie zbędnych kilogramów, jest on bliżej niż myślisz. Jeśli uda Ci się przyspieszyć spalanie materii w organizmie, przyspieszysz proces odchudzania. Czyż nie jest to lepsze od nieustannego głodzenia się?

Przyspieszając metabolizm sprawiasz, że organizm szybciej sięgnie po rezerwy energii odkładane w postaci tłuszczu. Nie tylko zrzucisz kilogramy, ale będziesz pełna życia, a dobre samopoczucie nie ustanie. Poprawisz również swój ogólny poziom zdrowia.

Organizm jest jak silnik– do działania potrzebuje paliwa. Tym paliwem jest spożywane jedzenie, a dokładniej ilość kalorii w nich zawarta. Na poziomie komórkowym organizm potrzebuje określonej liczby kalorii do prawidłowego funkcjonowania. Spalane są przy każdej wykonywanej czynności. Im jesteśmy aktywniejsi, tym więcej kalorii musimy dostarczyć.

Kluczem do skutecznego odchudzania jest przyspieszeniu przemiany materii bez zmiany ilości spożywanych posiłków. Nie chodzi tylko o aktywność fizyczną. Polega to na zwiększeniu bazowego metabolizmu. Oznacza to, że również w trakcie odpoczynku powinniśmy spalać więcej kalorii niż zazwyczaj. Jak tego dokonać?

Jak to zwykle bywa w odchudzaniu, musimy zmienić nasz styl życia, a dokładniej mówiąc dietę, oraz zacząć ćwiczyć. Tylko połączenie tych dwóch elementów przyniesie oczekiwany sukces, obydwa są równie ważne. Zacznę od opisu diety.

Dla wielu ludzi to najgorsza część procesu odchudzania. Kochamy jeść. Ciężko zastosować się do wyrzeczeń. Niestety nie można zignorować tego elementu. Nie należy radykalnie zmieniać swojej diety. Musimy jednak urozmaicić spożywane posiłki. Statystycznie nasza dieta składa się w 34% z tłuszczów, z 45% węglowodorów i 20% białek. Jeśli zmienimy te proporcje odpowiednio na 20%, 60% i 20 %, zauważymy znaczne przyspieszenie metabolizmu.

A co z aktywnością fizyczną? Stosuje się podstawowy podział na dwie grupy ćwiczeń: aerobik i program wagowy.

Aerobik pozwala spalać tłuszcz oraz przyspieszyć metabolizm. Jednak co znacznie ważniejsze, pomaga budować solidną bazę pod zdrowy tryb życia. Ma zdrowotny wpływ na Twoje serce, płuca oraz system krążenia jak żaden inny rodzaj ćwiczeń. W trakcie aerobiku zmniejszasz ryzyko wystąpienia chorób powszechnych w dzisiejszych czasach, takich jak zawał serca, cukrzyca czy nadciśnienie.

Z kolei trening wagowy polega na trenowaniu poszczególnych partii mięśni. W ten sposób nie tylko przyspieszasz metabolizm w trackie ćwiczeń, ale także w czasie spoczynku, gdy ciało odnotowuje przyrost masy mięśniowej.

Każdy, kto chce się odchudzać, musi znaleźć sobie jakąś motywację. Zrozum, że na początku sprawią Ci te zabiegi dużo wysiłku, ale z czasem wyrobisz sobie odpowiednie nawyki. Dzięki przyspieszonemu metabolizmowi zrzucisz kilogramy oraz poczujesz się świetnie! Szybkie odchudzanie jest w zasięgu Twojej ręki!

Zostaw komentarz