Worki pod oczami – jak się ich pozbyć?

Zapoznaj się z najskuteczniejszymi kosmetykami do pielęgnacji twarzy!

Nikt nie lubi mieć worków pod oczami. Wygląda się wtedy, jakby się zarwało kilka nocy. Na szczęście jest kilka sposobów na pozbycie się niechcianych worków. 

Dlaczego powstają worki pod oczami?

Głównym powodem ich występowania jest starzenie się skóry. Oczywiście częto pojawiają się też u młodych ludzi. Wynika to wtedy z ich stylu życia. Jeśli kładziesz się późno spać i nie odsypiasz 7-8 godzin dziennie, to wtedy możesz się spodziewać worków pod oczami wcześniej niż u innych osób. Nieodpowiednia dieta również pogarsza sprawę, a szczególnie niedobór żelaza. Nie należy też drapać ani pocierać skóry wokół oczu.

Są też  inne przyczyny powstawania worków pod oczami, nie wynikających ze stylu życia. Duży wpływ wywierają geny. Jeśli Twoi rodzice cierpieli na tę przypadłość, bardzo prawdopodobne, że dotknie również Ciebie. U chorych na astmę worki pojawiają się częściej niż u zdrowych ludzi. Podobnie jest, jeśli jesteś alergikiem.

Sposoby na usunięcie worków pod oczami

Im wcześniej zaczniesz terapię, tym lepiej. Najprostszym sposobem jest zmiana stylu życia. Śpij wystarczająco długo, odżywiaj się dobrze, nie pozwól na niedobór żelaza. Nie tylko pozbędziesz się worków pod oczami. Będziesz wypoczęty oraz poprawisz ogólną kondycję zdrowotną. Stosuj też kremy lub żel pod oczy, chociażby Viterol.A.

8 thoughts on “Worki pod oczami – jak się ich pozbyć?

  1. Ze wszystkich kremów jakie próbowałam tylko Viterol.A sprawił, że worki pod oczami rzeczywiście zniknęły

  2. Mi pomaga żel ze świetlikiem Flosleku. To taka moja pierwsza pomoc po zarwanej nocy :)

  3. Ja słyszałam że powinno się unikać soli i potraw z solą xD

  4. Witam!Na worki polecam żel Heparin-Hasco dostępny tylko w aptece,duża pojemność za niecałe 10zł.Jest naprawdę skuteczny,stosowałam najróżniejsze kremy i żele kosmetyczne,okłady i okulary żelowe,ale to wszystko nie pomagało,aż wynalazłam żel Heparin i dla mnie jest bardzo skuteczny,po jednym dniu stosowania 3xdziennie rano były już rewelacyjne efekty.Proponuje spróbować,bo dla mnie okazał się cudownym lekarstwem,po wielu latach podpuchniętych oczu.

  5. Myślę że najlepszym lekarstwem na większość opisanych przypadków jest po prostu sen ( odpoczynek )

  6. Z pewnością…Tylko pytanie, jak znaleźć czas na tyle snu, ile potrzebuje organizm? To jest sztuka! Macie jakieś patenty? :)

  7. sprawdzone.Od długiego spania worki robią się jeszcze większe.

  8. i to nie tylko pod oczami :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>