Depilacja intymna mężczyzn

Intymna depilacja mężczyzn nie jest niczym nowym. W starożytnym Egipcie, Grecji i Rzymie mężczyźni ogólnie preferowali miejsca intymne bez owłosienia. Dla nich depilacja oznaczała cywilizację. Ich żądza bycia cywilizowanym była bolesna, włosy wyrywało się za pomocą złączonych muszli. Całe szczęście dzisiaj są przyjemniejsze metody usuwania włosów.

Zacznijmy od laserowej depilacji. Wiązka usuwa włosy razem z cebulkami, co utrudnia ich odrastanie. Zabieg wykonuje się pod znieczuleniem, poniewać ingerencja w męskie miejsca intymne przysparza wiele bólu. To kosztowna metoda, ale też najbardziej skuteczna. Mogą niestety wystąpić niechciane efekty uboczne.

Kolejnym sposobem depilacji jest elektroliza, polega na nakłuwaniu igłą miejsc pod skórą, w których powstają włosy. Najbardziej bolesna metoda, znieczulenie jest niezbędne.

Powyższe sposoby mimo określenia „trwała depilacja”, wcale tak dobrze nie działają. Pojedynczy zabieg wystarcza na około pół roku, potem owłosienie zacznie powracać.

Depilacja woskiem również nadaje się do depilacji miejsc intymnych. Trzeba być szczególnie ostrożnym, żeby się nie poparzyć!

Depilacji NIE można wykonywać za pomocą kremów ani olejków.  Struktura włosów łonowych jest inna niż u reszty ciała, więc ta metoda jest nieskuteczna.

Ostatnią, ale też najprostszą i najmniej kosztowną alternatywą jest golenie miejsc intymnych. Należy tylko uważać, żeby się nie zaciąć.

1 Komentarz

  • Do depilacji intymnej polecam każdemu facetowi Revitol Hair Removal Cream. Zbudowany na bazie naturalnych składników, nie wywołuje podrażnień, działa nawilżająco. Po każdej depilacji włosy odrastają wolniej i są słabsze. Ja jestem bardzo zadowolony.

Zostaw komentarz