• Polecane Produkty:
 • Profolan
 • Silvets
 • Nonacne
 • African Mango

Depilacja intymna mężczyzn

23 mar
Autor: Dorota
Stop Grow - Najlepszy krem hamujący odrost włosów!

Intymna depilacja mężczyzn nie jest niczym nowym. W starożytnym Egipcie, Grecji i Rzymie mężczyźni ogólnie preferowali miejsca intymne bez owłosienia. Dla nich depilacja oznaczała cywilizację. Ich żądza bycia cywilizowanym była bolesna, włosy wyrywało się za pomocą złączonych muszli. Całe szczęście dzisiaj są przyjemniejsze metody usuwania włosów.

Zacznijmy od laserowej depilacji. Wiązka usuwa włosy razem z cebulkami, co utrudnia ich odrastanie. Zabieg wykonuje się pod znieczuleniem, poniewać ingerencja w męskie miejsca intymne przysparza wiele bólu. To kosztowna metoda, ale też najbardziej skuteczna. Mogą niestety wystąpić niechciane efekty uboczne.

Kolejnym sposobem depilacji jest elektroliza, polega na nakłuwaniu igłą miejsc pod skórą, w których powstają włosy. Najbardziej bolesna metoda, znieczulenie jest niezbędne.

Powyższe sposoby mimo określenia „trwała depilacja”, wcale tak dobrze nie działają. Pojedynczy zabieg wystarcza na około pół roku, potem owłosienie zacznie powracać.

Depilacja woskiem również nadaje się do depilacji miejsc intymnych. Trzeba być szczególnie ostrożnym, żeby się nie poparzyć!

Depilacji NIE można wykonywać za pomocą kremów ani olejków.  Struktura włosów łonowych jest inna niż u reszty ciała, więc ta metoda jest nieskuteczna.

Ostatnią, ale też najprostszą i najmniej kosztowną alternatywą jest golenie miejsc intymnych. Należy tylko uważać, żeby się nie zaciąć.

 
Kategoria: Depilacja

5 Komentarzy

 • Napisał: Adam
  Kwiecień 20th, 2009 12:51

  Do depilacji intymnej polecam każdemu facetowi Revitol Hair Removal Cream. Zbudowany na bazie naturalnych składników, nie wywołuje podrażnień, działa nawilżająco. Po każdej depilacji włosy odrastają wolniej i są słabsze. Ja jestem bardzo zadowolony.

 • […] depilacja intymna mężczyzn może być wskazana z przyczyn higienicznych – części ciała pozbawione owłosienia łatwiej […]

 • […] Depilacja intymna mężczyzn przy naświetlaniach laserem jest jednak zabiegiem bardzo bolesnym i dla jego wykonania niezbędne jest zastosowanie znieczulenia. Depilację innych części ciała można przeprowadzić bez znieczulenia, bo np. nogi czy pachy nie są tak delikatne i tak intensywnie unerwione jak okolice intymne. Jeśli zdecydujemy się na ten rodzaj depilacji pamiętajmy, że depilacja laserowa może skutkować drobnymi powikłaniami – pojawieniem się blizn i przebarwień na skórze, poza tym zabieg nie jest wskazany przy dolegliwościach zdrowotnych związanych ze złą kondycją całego organizmu bądź samej skóry. […]

 • […] wciąż jeszcze żyje w przeświadczeniu, że nie wypada im chodzić do kosmetyczki. Poza tym depilacja intymna mężczyzn, jako że dotyczy okolic intymnych może być zbyt dużym wyzwaniem emocjonalnym, ze względu na […]

 • Napisał: Depilacja intymna mężczyzn | BlogWordPress
  Maj 30th, 2009 19:08

  […] kulturowa z dawnych czasów, kiedy to uważano, że zarost decyduje o męskości. Tymczasem depilacja intymna mężczyzn jest wynalazkiem starym jak świat, a przynajmniej tak starym jak nasza cywilizacja wywodząca się […]

Dodaj komentarz