• Polecane Produkty:
  • Profolan
  • Silvets
  • Nonacne
  • African Mango

Trądzik – leczenie naturalne

17 sty
Autor: Dorota
Nonacne - w 100% skuteczny, sprawdzony sposób na trądzik!

tradzik 150x150 Trądzik   leczenie naturalne

Trądzik może wprawiać w zawstydzenie i zakłopotanie. To chyba jedna z najbardziej uciążliwych dolegliwości tego typu. W walce z trądzikiem może pomóc dermatolog, tabletki na trądzik lub metody naturalne. Dzisiaj omówimy te ostatnie. Czy wiedziałeś, że leczenie naturalne może być równie skuteczne jak leczenie farmakologiczne?

Poniżej prezentujemy Ci kilka naturalnych sposobów, które możesz możesz wypróbować w domu. Te sposoby na trądzik są efektywne i bezpieczne dla Ciebie.

Stosuj maseczkę z miodu raz lub dwa razy w tygodniu. Miód ma naturalne właściwości antybakteryjne i dodatkowo działa kojąco na podrażnienia skóry.

Myj twarz dwa razy dziennie mydełkiem na trądzik. Na rynku są dostępne specjalne mydełka antybakteryjne stworzone z naturalnych składników. Myj nimi twarz, a szybko zobaczysz efekty.

Zabierz włosy z twarzy. Jeśli masz długie włosy, które opadają na twarz to musisz je odgarnąć. Włosy wzmagają produkcję sebum w skórze i przez to mogą wywoływać większe skupiska trądziku.

Dostarczaj witaminy do organizmu. Witaminy są nie tylko korzystne w leczeniu trądziku, ale również wspomagają zdrowie całego organizmu.

Uwzględnij chrom w swojej diecie. Chrom pomaga w szybkim gojeniu się pryszczy oraz zapobiega pojawianiu się ich w przyszłości.

Jedz marchewki. Marchewki zawierają beta karoten, który korzystnie wpływa na zdrowie skóry oraz wzmacnia jej strukturę. Dodatkowo zmniejsza produkcję sebum.

Unikaj noszenia makijażu. Makijaż może blokować pory, co nie wpływa korzystnie na terapię trądziku.

Pij 8 szklanek wody dziennie. Woda jest ważna dla organizmu, ponieważ bierze udział w prawie każdym jego procesie. Dodatkowo oczyszcza i wzmacnia.

Posiadaj czystą pościel. W nocy również zachodzi produkcja sebum, które wnika w Twoją pościel. Upewnij się, że pierzesz ją wystarczająco często.

Nie wyciskaj pryszczy i wągrów. Takie działania tylko pogarszają stan trądziku. Unikaj tego, lepiej niech Twój organizm sam sobie z tym poradzi.

A Ty masz jakiś sposób na trądzik? Czuj się swobodnie, aby komentować i dzielić sie tym z innymi!

 
Kategoria: Trądzik

15 Komentarzy

Dodaj komentarz