Jak zerwać z nałogiem?

jak zerwac z nalogiem 150x150 Jak zerwać z nałogiem?Obojętnie z jakim zmagasz się nałogiem – hazardem, paleniem, alkoholem, zakupami czy narkotykami – możesz znaleźć rozwiązanie w nowej publikacji Uniwersytetu Harvard. Będzie to dla Ciebie nieocenioną pomocą jeśli chcesz zerwać z nałogiem w rozpoczynającym się roku.

Wszystkie nałogi mają jedną wspólną cechę. Wspólne jest to jak mózg reaguje na przyjemne doznania – twierdzą eksperci z Harvardu.

Aby, przełamać schemat zaleca się stosowanie do poniższych wskazówek. Pomogą Ci one przezwyciężyć Twój nałóg i bardziej efektywnie z nim walczyć.

  • Poszukaj pomocy i stwórz grupę, która będzie Cię wspierała. Nie tylko profesjonalni lekarze mogą Ci pomóc. Zapytaj rodzinę, współpracowników, przyjaciół czy będą Cię wspierać w trakcie rzucania nałogu. Nie bój się prosić o pomoc.
  • Ustal datę odejścia od nałogu. Wielu ludzi łatwiej radzi sobie z uzależnieniem jeśli określą sobie jasno datę odejścia od nałogu. Może to być np. Nowy Rok, urodziny, pierwszy dzień miesiąca.
  • Zmień swoje środowisko. Na pewno masz przedmioty albo miejsca, które przypominają Ci o nałogu. Może być to za duża pokusa dla Ciebie i sugerujemy, żebyś usunął je na czas odchodzenia od nałogu. Jeśli istnieje taka potrzeba, zerwij relacje z ludźmi, którzy mogą działać na Twoją niekorzyść.
  • Naucz się nowych rzeczy i spróbuj nowych wrażeń. Dobrze jest się zająć czymś w trakcie odchodzenia od uzależnienia. To doskonała okazja do tego abyś nauczył się nowych rzeczy i zakosztował zupełnie nowych wrażeń. Nie bój się zrobić czegoś szalonego. Wszystko jest dobre, jeśli odwraca Twoją uwagę od nałogu.
  • Zrecenzuj swoje poprzednie próby odchodzenia od nałogu. W ten sposób unikniesz popełniania tych samych błędów. Zmień w sobie to co przeszkodziło Ci poprzednim razem zerwać z nałogiem.

4 thoughts on “Jak zerwać z nałogiem?

  1. Palenie to cholerstwo, a najgorsze jest to, że bardzo ciężko się to rzuca. Jak ktoś może podzielić się historią na temat tego jak rzucił palenie, to będę wdzięczny

  2. ja jestem uzalezniona od internetu nie mogę przestać nic sie nie liczy w ciągu wolnego czasu mam męza i dziecko nie chce ich stracić

  3. Moja historia z papierosem zaczęła się w liceum tzw. „okres szpanu i głupoty”. Chyba właśnie dlatego sięgałam po papierosy. Nigdy mi nie smakowały do tego stopnia, że nie potrafiłabym bez nich żyć. Po zakończeniu liceum poznałam mojego narzeczonego, strasznego palacza :D. Kiedyś, możliwe zęby mi zaimponować powiedział że rzuca palenie ale pod warunkiem, że ja z nim. Zgodziłam się. Zostało mu 5 papierosów w pudełku, wypaliliśmy jeszcze po jednym a pozostałe trzy zniszczyliśmy :). I tak jest do dziś :)

  4. Mi tez się udało, łatwo nie było przyznaje. Faktycznie największym problemem byli znajomi którzy bynajmniej nie wspierali mnie prześcigając się w zakładach, że nie wytrzymam. Podjąłem decyzje i się jej trzymałem. Zmieniłem środowisko, poznałem życzliwych ludzi, którzy pomogli mi zmienić się. Dziękuję im z całego serca za wsparcie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>