• Polecane Produkty:
 • Profolan
 • Silvets
 • Nonacne
 • African Mango

Depilacja okolic bikini

26 sty
Autor: Dorota
Stop Grow - Najlepszy krem hamujący odrost włosów!

Depilacja miejsc intymnych nie jest już tylko kwestią mody ale i również higieny osobistej. Większość mężczyzn i kobiet usuwa włosy z okolic bikini, aby zapobiec chorobom przenoszonym drogą płciową. Dzięki temu artykułowi dowiesz się jak usprawnić usuwanie włosów z miejsc intymnych. Znajdziesz w nim rady na temat kilku sposobów depilacji.

Depilacja na mokro
Depilacja przy użyciu maszynki do golenia i pianki jest czasochłonna i należy bardzo uważać, aby się nie zaciąć.

Krok 1. Skróć swoje włosy
Aby usprawnić i ułatwić cały proces golenia, skróć swoje włosy w okolicach bikini. Wtedy maszynka łatwiej sobie z nimi poradzi.

Krok 2.  Zmiękcz je
Weź długi prysznic lub gorącą kąpiel, aby nawilżyć i zmiękczyć włosy. Im bardziej miękkie się zrobią tym łatwiej je usuniesz.

Krok 3. Pokryj pianą
Nigdy nie próbuj się golić bez użycia pianki. Może to wywołać ekstremalny dyskomfort i podrażnienia. Niektórzy mogą mieć alergię na produkty do golenia, więc wybierz piankę lub żel mądrze.

Krok 4. Zacznij golenie
1. Zacznij depilacje od golenia zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Następnie możesz spróbować w drugą stronę lecz pamiętaj, że może to wywołać u niektórych podrażnienia.

2. Nie próbuj golić tej samej okolicy po kilka razy, ponieważ spowodujesz w ten sposób zaczerwienienie i podrażnienie skóry.

Krok 5. Złuszczanie
Delikatnie usuń martwy naskórek przy pomocy gąbki i mydła lub płynu pod prysznic, którego używasz na co dzień.

Krok 6. Nawilżanie
Nawilż okolice, które były depilowane balsamem do ciała. Możesz również użyć oliwki dla dzieci. Unikaj balsamów, które mają kolor i zapach, ponieważ mogą spowodować podrażnienia. Nie używaj produktów zawierających talk.

Depilacja przy pomocy maszynki elektrycznej

Krok 1. Skróć włoski
Tak jak podczas golenia zwykłą maszynką należy najpierw skrócić włoski, aby nie były za długie.

Krok 2. Zmiękcz je
1. Weź długi prysznic lub gorącą kąpiel. Zmiękczy to włosy i depilacja będzie łatwa.

2. Wysusz miejsce które będzie depilowane. Skóra musi być całkowicie sucha przed goleniem.

Krok 3. Zacznij golenie
Rozpocznij usuwanie włosów przy pomocy maszynki. Do golenia wybierz maszynkę dobrej i cenionej marki, będziesz mieć pewność, że nie pozostawi podrażnień.

Krok 4. Złuszczanie

Delikatnie usuń martwy naskórek przy pomocy gąbki i mydła lub płynu pod prysznic, którego używasz na co dzień.

Krok 5. Nawilżanie
Nawilż okolice, które były depilowane balsamem do ciała. Możesz również użyć oliwki dla dzieci. Unikaj balsamów, które mają kolor i zapach ponieważ mogą spowodować podrażnienia. Nie używaj produktów zawierających talk.

Krok 6. Codzienna pielęgnacja
1. Myj się codziennie usuwając niechciane zanieczyszczenia. Nawilżaj codziennie okolice intymne, aby uniknąć podrażnień.

2. Depiluj się przynajmniej raz w tygodniu, aby uniknąć dyskomfortu. Staraj się nosić bawełnianą bieliznę i nie przylegającą mocno do ciała odzież.

Jeśli te dwa sposoby nie trafiły w Twoje gusta, zawsze możesz spróbować innych. Krem do depilacji będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Możesz również spróbować depilacji woskiem lub laserem.

 
Kategoria: Depilacja

6 Komentarzy

 • Napisał: Mirka
  Luty 4th, 2009 12:01

  zważywszy na to ze efekt trwaly dopiero gdzies po 3 zabiegu, i minus to cena to nie wiem czy nie lepiej zrobić sobie depilacji depilatorem elektrycznym

 • […] Depilacja okolic bikini jest bardzo nieprzyjemna, to fakt. I niestety bólu nie sposób wyeliminować, choć część osób twierdzi, że skorzystanie z dobrodziejstw depilacji cukrowej jest lepszym rozwiązaniem, bo po pierwsze tego typu depilacja jest lepsza dla skóry, a po drugie mniej bolesna. […]

 • […] naszej kulturze depilacja okolic bikini jest już trendem obowiązującym, wciąż jednak stosunkowo rzadko decydujemy się na depilację […]

 • […] Depilacja okolic bikini może być przeprowadzona na wiele sposobów. W zaciszu domowym można ją wykonać przy użyciu maszynki do golenia, maszynki elektrycznej bądź specjalnego kremu, natomiast wybierając profesjonalny zabieg u kosmetyczki mamy już zdecydowanie więcej możliwości wyboru, często spośród zabiegów o przedłużonym działaniu. Coraz większą popularnością cieszy się też depilacja brazylijska, która polega na usunięciu całości owłosienia z okolic intymnych. Depilacja brazylijska wymaga ogromnej uwagi i precyzji, znacznie większej niż inne rodzaje depilacji, aczkolwiek z nią również można sobie samodzielnie poradzić. […]

 • Napisał: Depilacja brazylijska | Drogeria Internetowa
  Luty 22nd, 2010 20:25

  […] depilacja brazylijska. Zgodnie z jej koncepcją polega ona na usuwania wszystkich włosów ze strefy bikini oraz owłosienia łonowego z genitaliów. Pierwotnie stosowany do tego celu był wosk, jednak […]

 • Napisał: pytanie
  Styczeń 18th, 2011 11:47

  czy autor mógłby wyjaśnić różnicę pomiędzy depilacją a goleniem?

Dodaj komentarz